2018 TX List of Licensed Coaches

Team First Name Last Name League
Alba-Golden Composite Jason Stovall Texas
Alba-Golden Composite Mitch Boeckman Texas
Amarillo Interscholastic Dusty Stewart Texas
Amarillo Interscholastic Kyle Wilhite Texas
Amarillo Interscholastic Tonya Graf Texas
Amarillo Interscholastic Will Graf Texas
Amarillo Interscholastic Chris Hopson Texas
Amarillo Interscholastic Ethan Norris Texas
Amarillo Interscholastic Brian Norris Texas
Bowie High School Charles Ramsay Texas
Bowie High School Jill Vulin Texas
Bowie High School Wendy Bobbitt Texas
Bowie High School Chad Bobbitt Texas
Bowie High School Darren Poore Texas
Camacho Activity Center Composite Sha Shasaywah Texas
College Station Composite Kenneth Cox Texas
College Station Composite Carolyn Hodo Texas
College Station Composite David Worley Texas
College Station Composite Mike Record Texas
College Station Composite Joel Reyes Texas
College Station Composite Robert Arthur Texas
College Station Composite Robert Lightfoot Texas
College Station Composite Middle School Kenneth Cox Texas
College Station Composite Middle School Justin Flynn Texas
College Station Composite Middle School Robert Arthur Texas
College Station Composite Middle School Robert Lightfoot Texas
Dallas Composite Walter Daniels Texas
Dallas Composite Michael Youngkin Texas
Dallas Composite Ken Edwards Texas
Dallas Composite Dylan Pearce Texas
Dallas Composite MTB MS Team Walter Daniels Texas
Dallas Composite MTB MS Team Michael Youngkin Texas
East Texas Fresh Composite Andy Kutach Texas
Giddings High School Jason Miller Texas
Hays County Composite Clark Buxton Texas
Hays County Composite Paul Greenfield Texas
Hays County Composite Shan Murphy Texas
Hays County Composite Clark Buxton Texas
Hays County Composite Lindsay Curington Texas
Hays County Composite Justin Greenfield Texas
Hays County Composite Donald Davis Texas
Hays County Composite Ima Greenfield Texas
Heart of Texas Composite HS Rachel Engeling Texas
Heart of Texas Composite HS Sarah Dougherty Texas
Heart of Texas Composite HS Jason Campbell Texas
Heart of Texas Composite HS David Engeling Texas
Heart of Texas Composite HS Trent Dougherty Texas
Heart of Texas Composite HS Chris McClung Texas
Heart of Texas Composite HS Bert Echterling Texas
Heart of Texas Composite HS Penny Borden Texas
Heart of Texas Composite HS Angela Mathis Texas
Heart of Texas Composite HS Paul Mathis Texas
Heart of Texas Composite HS Kevin Sampson Texas
Heart of Texas Composite HS Paul Sacket Texas
Heart of Texas Composite HS Rick Denney Texas
Heart of Texas Composite HS Kerri Kretzmeier Texas
Heart of Texas Composite HS Harvey Burtchell Texas
Heart of Texas Composite HS Tonya Sacket Texas
Heart of Texas Composite HS Calvin Pewitt Texas
Heart of Texas Composite HS Jason Parker Texas
Heart of Texas Composite HS Brady Gibson Texas
Heart of Texas Composite HS Andrea Borden Texas
Heart of Texas Composite HS Justin Littell Texas
Heart of Texas Composite HS Paula Mohan Texas
Heart of Texas Composite MS Rachel Engeling Texas
Heart of Texas Composite MS Chad Conner Texas
Heart of Texas Composite MS Penny Borden Texas
Heart of Texas Composite MS Paul Sacket Texas
Heart of Texas Composite MS Valeri Smith Texas
Heart of Texas Composite MS James Crow Texas
Heart of Texas Composite MS Joel Strickland Texas
Heart of Texas Composite MS Richard Hoover Texas
Huntsville Composite High School Jacob Gautreaux Texas
Huntsville Composite High School Lisa Gautreaux Texas
Huntsville Composite High School Scott Cook Texas
Huntsville Composite High School Robert Wessels II Texas
Huntsville Middle School Lisa Gautreaux Texas
Lake Travis High School Daniel Dumbaugh Texas
Lake Travis High School Chris Phillips Texas
Lake Travis High School Paul Burslem Texas
Lake Travis High School Karl Steffes Texas
Lake Travis High School Scott Brown Texas
Lake Travis High School Troy Wilson Texas
Lake Travis High School Penny Wilson Texas
Lake Travis High School Lisa Weidenbach Texas
Lake Travis High School Joseph Hale Texas
Lake Travis High School Rick Margiotta Texas
Lake Travis High School Pieter Swanevelder Texas
Lake Travis High School Brady Lenamon Texas
Lake Travis High School Michael Girard Texas
Lake Travis High School Scott Helton Texas
Laredo Comp MS Luis Dominguez Texas
Laredo Composite Luis Dominguez Texas
Lubbock Composite HS Daren Lynn Texas
North Austin Composite HS Timothy Hicks Texas
North Austin Composite HS David Johnson Texas
North Austin Composite HS Greg Mewhinney Texas
North Austin Composite HS David Crabb Texas
North Austin Composite HS Dani Pedroza Texas
North Austin Composite HS Allen Zolondek Texas
North Austin Composite HS Doug Martim Texas
North Austin Composite HS JOSE BLANCO Texas
North Austin Composite HS Jon Brandes Texas
North Austin Composite HS Jeff Stivers Texas
North Austin Composite HS David Niere Texas
North Austin Composite HS Carlos Flores Texas
North Austin Composite HS Timothy Lawrence Texas
North Austin Composite MS Timothy Lawrence Texas
San Antonio Composite HS Scott Malone Texas
San Antonio Composite HS Jeffrey Jordan Texas
San Antonio Composite HS Christopher Kichura Texas
San Antonio Composite HS Rob Devlin Texas
San Antonio Composite HS Joseph Preston Texas
San Antonio Composite HS Robert Gibbons Texas
San Antonio Composite HS Elizabeth Saenz Texas
San Antonio Composite HS Frankie Benitez Texas
San Antonio Composite HS Javier Lavenant Texas
San Antonio Composite HS Ruben Santoscoy Texas
San Antonio Composite HS Ron Robbiano Texas
San Antonio Composite Middle School Michael Cole Texas
San Antonio Composite Middle School Scott Hoggard Texas
San Antonio Composite Middle School Gabriel Romero Texas
San Antonio Composite Middle School Walt Jackson Texas
San Antonio Composite Middle School Ron Robbiano Texas
San Marcos High School Adam Wagner Texas
San Marcos High School Stephen Herrera Texas
San Marcos High School Andrea Tutoki Texas
San Marcos High School Amy Tutoki Texas
San Marcos High School Kent Griffin Texas
Seguin ISD Pete Silvius Texas
South Austin Composite Michael Clark Texas
South Austin Composite Wendy Bobbitt Texas
South Austin Composite Gretchen Doucette Texas
South Austin Composite Bradley Yellitz Texas
Southwest Houston Composite Lagenia Clark Texas
Southwest Houston Composite Brad Cowan Texas
Southwest Houston Composite Christine Cowan Texas
St. Stephen’s Episcopal School Louis Danuser Texas
St. Stephen’s Episcopal School Cindy Abbott Texas
St. Stephen’s Episcopal School Oscar Vaz Texas
Steiner Ranch Composite HS Rich Acevedo Texas
Steiner Ranch Composite HS Edgar E Perrey III Texas
Steiner Ranch Composite HS Erik Enge Texas
Steiner Ranch Composite HS Shaylah Enge Texas
Steiner Ranch Composite HS Rick Hansen Texas
Steiner Ranch Composite HS Piers Hendrie Texas
Steiner Ranch Composite HS Dan Howard Texas
Steiner Ranch Composite HS Troy Mutter Texas
Steiner Ranch Composite HS Christine Landry Texas
Steiner Ranch Composite HS Jason Stubbings Texas
Steiner Ranch Composite HS George Mitchell Texas
Steiner Ranch Composite MS Erik Enge Texas
Steiner Ranch Composite MS Shaylah Enge Texas
Stephen F. Austin High School Darren Peoples Texas
Stephen F. Austin High School Susan Sloan Texas
Stephen F. Austin High School Michele Hoelscher Texas
Stephen F. Austin High School SAMUEL SEGURA Texas
Stephen F. Austin High School Preston Pine Texas
Stephen F. Austin High School Philip Peterson Texas
West Houston Composite Scott Griebe Texas
West Houston Composite Michael Welch Texas
West Houston Composite Yoshi Yoshida Texas
West Houston Composite Bret McKee Texas
West Houston Composite Simon Thomas Texas
West Houston Composite Joe Seymour Texas
West Houston Composite Felix Baron Texas
West Houston Composite Jill Heiser Texas
West Houston Composite Rosa Seymour Texas
Westlake High School Susan Kemppainen Texas
Westlake MS Composite Susan Kemppainen Texas
Westlake MS Composite Rick Wupperman Texas
Westlake MS Composite Jon Kemppainen Texas